yukarı
Öneri, Şikayet, Soru ve Teşekkür

Öneri, Şikayet, Soru ve Teşekkür Formu

KAPAT ×

Şirketimiz hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki form ile gönderiniz... Her türlü görüşe açığız...

Gönder

Ekrem Turizm İkram Turizm Kültür Turları Blog
Ekrem Turizm
bulut
bulut

Suudi Arabistan Ziyaretleri

Değerli Misafirlerimiz Suudi Arabistan Hac Bakanlığı tarafından Mekke Ziyaretleri yasaklanmıştır. Türsab tarafından Acentemize gönderilen Resmi yazı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Konu: Suudi Arabistan’daki Ziyaret Yerleri hk.

Değerli Üyemiz,

Suudi Arabistan Hac Bakanlığı’nın 29/07/1439 (15/04/2018) tarihli genelgesi Birliğimize ulaşmış olup ekte sunulmaktadır. Söz konusu duyuru içeriğinde özetle, “bazı kişilerin Nur Dağında uydurma ve şirkleri ihya etmeye çalıştığı, Nur Dağına ziyaret tahsis edilmemesi ve dağ zirvesinde meydana gelen düşme ve ölüm olaylarının önüne geçilmesi gerektiği” belirtilmiştir. Bunun üzerine ilgili firmaların programlarının Nur Dağı ziyaretini içermemesi ve bu hususun dış acentelere duyurularak ilgili heyetlerin koyacağı cezai müeyyidelerin uygulanacağının bildirilmesi talep edilmiştir.

Ayrıca, Suudi Arabistan Hac Bakanlığı’nın 26/07/1439 (12/04/2018) tarihli genelgesi de Birliğimize ulaşmış ve ekte sunulmuştur. Buna göre, “Nebevi siyer ya da tarihi olaylarla sağlıklı bir bağlantısı bulunmayan, Peygamber Efendimizin süt annesi Halime-i Sadiye mevkii olduğu iddia edilen yer veya ziyaretine izin verilmeyen tarihi mekanlar ya da ilgili cihetlerin geliştirme programında olduğu belirtilen yerler, tarihi mescitler, Taif’teki Kou ve Kantara mescitleri gibi ziyaretçilerin tarihsel gerçeklikle zıtlaşan ve nizamlara muhalif sayılan gezileri ve bu gezilerde ortaya çıkan şeri uygunsuzluklar sebebiyle; Bakanlık tarafından ruhsatlandırılan ulaşım kurumları tarafından turistik gezi düzenlenmemesi ve bu tür şirket ve kurumların bu gezileri düzenleme konusunda ihtisas sahibi olmadığı” belirtilmiş ve Umre şirketlerinin bu tür yerlere gezi düzenlememesi istenmiştir.

Ancak, bazı acentelerimizden gelen bilgilere göre yukarıdaki hususlar neticesinde Suudi Arabistan’da yerleşik bazı firmaların gezi programlarını iptal ettiği belirtilmiştir. Bu itibarla, umre seferi düzenleyen acentelerimizin, hizmet alınan Suudi firmalarla görüşerek gezi programlarının önceden tekrar teyit edilmesi ve gerekiyorsa güncellenmesi hususunu önemle bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ

(TÜRSAB)

Yazının orjinali için Tıklayınız

Eposta adresinizi kaydedip yenilik ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
Her hakkı saklıdır. İzinsiz içerik kullanılamaz.
© 2015 www.ekremturizm.com.tr
sosyal medyasosyal medyasosyal medyasosyal medyasosyal medyaTemsilci Kodu
8503400482
0.600 sn.